Tábor 2008 (9.-24.8.2008, Valdov)

Táborové zpívání Tábor, na který jsme se všichni tak moc celý rok těšili, je opět minulostí. Myslím, že se povedl a že se snad většině harcovníků líbil. Přesvědčily mě o tom slzičky, které jsem viděl při loučení na Čerňáku.

Je to fajn, že se zase utužila skvělá parta a že do téhle party přibyli noví harcovníci.

Je to příslib do budoucna, že naše harcovnické „hnutí“ bude pokračovat dál a máme obrovskou radost z toho, když vidíme šťastné „starší“ harcovníky a stejně tak nové harcovnické tváře. Je to takový nepopsatelný pocit uspokojení a stěstí, když vidíme, že tahle parta je tak báječná. Kéž by se všichni lidi chovali jako harcovníci.

Tábor se konal opět na tradičním místě ve Valdově u Nové Paky, kde za ta léta už máme vytvořené zázemí a kde jsme zažili spoustu krásných zážitků. Po příjezdu a nezbytné „přestavbě“ některých stanů jsme se postupně ubytovali a mohli jsme se těšit na následujících 14 dní.

Letos jsme zavedli novou součást našeho táborového života – harcovníci celý průběh tábora zaznamenali do harcovnického deníku. Myslím, že atmosféru tábora si nejlépe připomeneme právě z těchto zápisků, na které se můžete podívat (v originále!) tady: Harcovnický deník 2008

Ale nezoufejme si, určitě se v blízké době opět uvidíme. V plánu je samozřejmě podzimní harc a pravděpodobně se budou konat další společné akce. Nechte se překvapit a sledujte stránky, všechno na nich bude.

P. S. Spoustu fotek z tábora od Pavči, Zuzky a Tomáše najdete ve fotogalerii.