Harcbál 2009 (28.11.2009, Na Marjánce)

Jsou tomu dva roky, co jsme se na prvním obnoveném harcbále vydali na průzkum podmořského, mořského, přímořského i sladkovodního světa a nám už začaly chybět nápadité masky a převleky nejroztodivnějších potvůrek a osob. Tentokrát jsme se ale vyhnuli rozbouřeným i klidným vodám a společně jsme se vydali na dlouhou a krásnou poznávací CESTU KOLEM SVĚTA. Kuchtíci, hostinští, kejklíři, ale hlavně naši kamarádi Radek s Michalem nám pro tenhle účel připravili nádherný tanečně divadelní sál Na Marjánce, báječné občerstvení, ale hlavně přátelskou a vřelou atmosféru.

Cowboy Poklidné sobotní odpoledne na pražském Břevnově okolo půl druhé odpolední začaly rozdmýchávat první příchozí návštěvníci bálu. Zvědavé zraky náhodných kolemjdoucích se pomalu začaly otáčet směrem k sálu. Aby taky ne, když na konci ponurého listopadu začnou na jinak klidném předhradí Pražského hradu rejdit prapodivné delegace z více či méně exotických končin naší matičky Zeměkoule!

Tanečnice Místní tak mohli obdivovat třeba tanečnice odkudsi z Polynésie, indickou či arabskou rodinku, anebo přísného japonského samuraje v doprovodu věrných gejš. Po druhé hodině se zdálo, že dorazili zástupci všech kontinentů a tak mohlo začít opravdové harcovnické veselí. Protože nás navštívila spousta cizinců, na seznámení jsme se vrhli do kola a dali jsme si pár tanečků a písní. Když už atmosféra byla dostatečně rozehřátá, několik členů spolku Ochotný setník sebralo odvahu a předvedlo na pódiu další kus ze svého repertoáru.

Přítomní tak mohli se zaujetím sledovat, jak se chudý pasáček vydal do světa, aby v něm stěstí a poklad našel, přičemž se často nestačil divit, jací že to zajímaví lidé se dají potkat a jaké že to zvyky mají. Nakonec ale, jak jinak, to nejcennější našel doma. Inu jak se říká – všude dobře, doma nejlíp.

Ema, Sára a Míša Na správném bále samozřejmě nesmí chybět tombola a že byla bohatá! Něco vyhrál snad každý, někdy ani ruce nestačily. No a pak už jsme se jali zpívat a tančit a povídat a tak dál a tak dál, až jsme pomalu ale jistě dotančili do konce.

Co víc dodat – měli jsme se opět báječně, poznali jsme spoustu nových kamarádů, krajů a zvyků. O atmosféře ale nejvíc poví fotky ve fotogalerii (k fotkám můžete nově i psát vaše komentáře, rámeček je vždycky pod fotkou…). Už teď se těšíme na další společné setkání. Určitě to nebude dlouho trvat, takže se čas od času koukněte na sekci Plánované akce, tam informace včas budou. A nestyďte se a pište své dojmy, nápady, přání a vůbec cokoliv co vás napadne na stránce Napište nám, popřípadě ve sloupci vlevo.

 

KarkulkaNa závěr bychom ještě jednou chtěli moc poděkovat Radkovi s Michalem za propůjčení krásného sálu a za všechno co pro nás připravili. Určitě se jednou vrátíme! Taky samozřejmě děkujem všem co se na přípravě harcbálu podíleli a taky vám všem co jste přišli a užili jste si harcbál společně s námi!

JUPÍ A NA KŮŇ!

Vaše harcovnické vedení.