Velký harcovnický pingpongový turnaj (18.4.2009 Sokol Zlíchov)

Ze zastávky tramvaje Zlíchov, kde jsme se všichni v sobotu 18. dubna setkali, jsme rychlým harcovickým krokem přeběhli žvahovské vršky, odkud hlavně harcovníci ze vzdálenějších bydlišť s úžasem sledovali rozlehlost metropole.

Střídavě vlídné počasí a déšť nás následně donutily prosvištět Prokopské údolí horem i spodem, až jsme se konečně dostali ke stylové zlíchovské tělocvičně alias sokolovně.

Harcovnický pingpongový turnaj - Torpédo Po rychlém občerstvení a převlečení do unikátních dresů oblíbených světových sportovců s jejich originálními podpisy vypuknul nástup. Jenže tentokrát ne klasický harcovnický, nýbrž nefalšovaný sokolský s pořádnou rozcvičkou, které se zúčastnily dokonce i švédské bedny, lavičky a žíněnky.

A pak už začalo velké harcovnické pingpongové klání. Dvojkový turnaj měl svižnější spád a absolutní vítězkou se záhy stala Kája Škvorová. Cenný triumf si ale musela vybojovat v dramatickém třísetovém klání s Pavlem Láfem.

Nervydrásající závěr této bitvy, v němž oba aktéři bojovali doslova o každý míček a skóre se přelévalo ze strany na stranu, nadchnul všechny přítomné diváky i náhodné kolemjdoucí.

Káje blahopřejeme a doufáme, že se jí bude dařit mezi světovou špičkou na Table Tennis World Cup 2010 i v následujících sezónách.

Harcovnický pingpongový turnaj - Fanča versus Verča U jiného stolu pinkaly a pinkaly i trojky, míčky létaly po celé tělocvičně, outsideři se zlepšovali a nakonec i zde vzešel z řady atraktivních duelů vítěz.

V početné konkurenci s převahou něžného pohlaví se jím stal Kuba Šanda před Pepínem Šarochem a Verčou Švomovou, kteří už ale patří mezi kadety a tudíž se nepočítají a stříbro a bronz mají Majda Hurtová a Fanča Moravcová 🙂

Kubovi taktéž blahopřejeme k vítězství s konstatováním, že kdo na začátku nevěřil, že tento mladý talent prorazí se svou novou technikou držení pálky, sypal si posléze popel na hlavu.

Harcovnický pingpongový turnaj - obíhačka Ale stejně nejlepší je obíhačka. Hrálo se jich průběžně několik sérií u různých stolů a tu poslední měli harcovníci sokolníci jako vyvrcholení celodenní taškařice zvládnout s netradičními pálkami. Jako nejlepší kousky byly vybrány: kuchyňské prkénko ve tvaru hrušky (hádejte kdo s ním asi tak mohl hrát?), růžová teniska a PVC poklop na pánvičku.

Fotky z harcovnického pingpongového turnaje najdete ve fotogalerii ZDE