Jarní harc 2011 (20. až 22. 5. 2011, Bedřichov u Pacova)

Ahoj kamarádi,

na jarním harcu 2011, pro který jsme našli útočiště na usedlosti Hrušounů v Bedřichově u Pacova, jsme se sešli opravdu v hojném počtu. Počasí nám převelice přálo, za čož děkujeme Heliovi, a tak jsme se měli opravdu báječně. Páteční dlouhá cesta vlakem začala za velikého vedra a byla proložená i výživnou průtrží mračen, což určitě unavilo nejednoho z harcovníků, ale společnými silami jsme se za soumarku všichni do jednoho šťastně setkali v připravené chaloupce u Hrušounů.

V sobotu někteří najmladší ani nemohli dospat a dalo by se říct, že se šli přivítat s budícími se slepicemi. Po vydatné snídani jsme vyrazili podl vedením setníka Petra polem nepolem, lesem nelesem, až jsme se ocitli na louce s krásným výhledem na Jetřichovec a Strážiště. Na té jsme nejprve byli svědky útoku zvědavé bojůvky místních kluků, který byl ale po harcovnicku úspěšně odražen. Proto jsme se mohli bezstarostně věnovat házení kulatého létajícího nesmyslu, skotační na visutých lanech i dalším lučním hrátkám.

Harcovník je sice tvor ve své podstatě přírodní, ale ani civilizace mu není cizí, proto jsme se vydali do nedalekého Jetřichovce, kde se kupodivu schylovalo ke zpěvu a tanci místních folklorních skupin. To jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít a tak jsme při malém občerstvení vyčkali na příchod muzikantů, kteří některé z harcovníků rozpálili k nevídaným uměleckým i kejklířským kouskům před zraky ostatních harcovníků i houstnoucích řad příchozích místnáků.

Nakonec jsme po krátkém shlédnutí tradičních scének a říkanek z Vysočiny vyrazili nejkratší cestou zpátky do Bedřichova, kde už na nás čekal první chod večeře. No a pak, jak už to tak chodí, přišlo harcovnické veselí, ohěn, buřty na klacku atakdál.

Neděle je tradičně balicí, nicméně i tak jsme ještě stihli spoustu her, pingpongem počínaje, balancováním na laně konče. Vlak do Prahy jsme bez jakýchkoliv problémů (vyjma pařáku) stihli a za krátkou dobu se všichni harcovníci opět šťastně shledali se svými rodiči a prarodiči a sourozenci a ….. no prostě na Hlaváku v Praze.

Ve Fotogalerii je spousta fotek, koukněte. Další možná časem přibydou.

 

Těšíme se na tábor, je tu coby dup! Jupí!

Vaše harcovnické vedení.